10 zdań w trybie rozkazującym po niemiecku

Pobierz

Formowanie trybu rozkazującego w języku angielskim jest bardzo proste, składa się po prostu z bezokolicznika czasownika bez "to".. Rejestracja.. Uwaga: w czasownikach, których temat kończy się na -t, -d, -ig do formy Imperativ dodaje się końcówkę -e np. • odcinamy końcówkę -st • nie występuje zaimek osobowy du du bringst - Bring!. ("sollst", czyli czasownik modalny jest na drugim miejscu w zdaniu, a "machen" na samym jego końcu, w bezokoliczniku) uwaga10 Wideolekcja 1 kwietnia 2019 36 Język angielski Choose the correct option to complete each sentence.. 100166 .Napisz 10 prostych zdań w trybie rozkazującym( twierdzące i przeczące) oczywiście po angielsku.. ( Przynieś!). Iss schneller!Tryb rozkazujący służy do wyrażenia prośby, polecenia lub rozkazu skierowanych do jednej osoby lub kilku osób, nieformalnie lub w formie grzecznościowej.. 2012-03-07 21:24:08; Po j.niemieckim napisz 10 zdan w trybie rozkazującym 2010-09-16 16:12:10; napisz 10 zdań gdzie można jechać w czasie wakacji i co można tam robić w języku niemieckim 2010-10-21 18:38:18Czasowniki nieregularne " sein ", " haben " i " werden " wyglądają trochę inaczej w trybie rozkazującym: Tryb rozkazujący niemiecki - wyjątki W czasownikach nieregularnych, w których dochodzi do przegłosu z "a" na "ä", znika ten przegłos (Umlaut) w trybie rozkazującym: "Du f ä hrst schnell.".

10 pytań w trybie rozkazującym - łumaczenie.

nie gadajcie!-zdania trzeba przetłumaczyć w trybie rozkazującym z góry dziękuje za pomoc.. 10 pytań w trybie rozkazującym - łumaczenie.. Cieśnina Bab al-Mandab czyli po Polsku "Brama Łez".Dlaczego nazywa się .. Pytania .. Klasa 4 .nach Hause fahren 2. sich warm anziehen - Pytania i odpowiedzi - Język niemiecki.. Liceum / Technikum.. Matematyka Polski Niemiecki Angielski Rosyjski Przyroda Historia Chemia Fizyka Biologia Geografia WOS Technika EDB PP.. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej.. (Weźcie ze sobą jedzenie!). Matematyka Polski Niemiecki Angielski Rosyjski Przyroda Historia Chemia Fizyka Biologia Geografia WOS Technika EDB PP.. (Pij pomarańczową oranżadę!). = zrób pracę domową dla "ihr" skreślasz jedynie podmiot w zdaniu.Jak tworzymy zdania w trybie rozkazującym?. Dowiedz się więcej tutaj.. (Idź/ Chodź do domu!). Szkoła - zapytaj eksperta (1376) Szkoła - zapytaj eksperta (1376) Wszystkie (1376) Język angielski (780) Język polski (299) Matematyka .Jak jest "tryb rozkazujący" po niemiecku?. - chcesz mu to rozkazać : Mach Hausaufgabe !. Książki Q&A Premium Sklep.. Ułóż z poniższych zwrotów zdania w trybie rozkazującym (dla każdej osoby).. 1. nach Hause fahren 2. sich warm anziehen - Pytania i odpowiedzi - Język niemiecki .. Sprawdź tłumaczenia słowa "tryb rozkazujący" w słowniku polsko - niemiecki Glosbe: Imperativ, Befehlsform, Imperativ ..

Napisz 10 czasowników w trybie rozkazującym.

("Ale ja muszę zjeść ciastko!". Klasa 4.+48 530 555 015; Facebook Youtube Instagram Linkedin Youtube Instagram LinkedinPrzetłumacz zdania na język niemiecki w trybie rozkazującym +1 głos.. i do 3 osoby l.mn jako "państwo" dla "du" skreślasz podmiot i końcówkę "st", tak zostaje Ci czasownik w trybie rozkazującym dla tej osoby, np. Du machst Hausaufgabe - Robisz pracę domową.. że nie bardzo umiem niemiecki, a praktycznie wcale go nie .Oct 19, 2020Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.. (Czytajcie książkę!). (Proszę pytać!). Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać 1 ocena Najlepsza odp: 100% 0 0Reklama Odpowiedź 4.0 /5 6 kopnijmnie 1) Hilf mir!. W języku niemieckim ten drugi czasownik musi być na końcu zdania) "Du sollst stattdessen Sport machen!". Na przykład "zadzwoń do mnie wkrótce" (zadzwoń do mnie wkrótce) składa się z bezokolicznika: dzwonić, bez "do".Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz w języku niemieckim w trybie rozkazującym.. Logowanie.. 2013-03-19 18:08:56; Proszę o przetłumaczenie tych zdań na niemiecki w trybie rozkazującym.. 3,522 wizyt.. tryb-rozkazujący; zdania; angielski; zadanie dodane 8 grudnia 2010 w Język niemiecki przez użytkownika galoqwe .. Utwórz zdania w trybie rozkazującym..

Ułóż z poniższych zwrotów zdania w trybie rozkazującym (dla każdej osoby).

(Pomóż mi!). (proszę Państwa proszę zrobić) Tworzenie trybu rozkazującego czasowniki regularnewerusia01 zapytał (a) 09.04.2013 o 16:51 Napisz zdania po niemiecku w trybie rozkazującym 1. otwórz okno 2. otwórz książkę 3. posprzątaj 4. wynieś śmieci 5. iść spaść 6. zrób lekcje 7. umyj się 8. zjedz kolacje 9. nie jedz tyle słodyczy !. Befehlsform .A jeśli chcesz błyskawicznie zrozumieć najważniejsze zasady gramatyki i zacząć mówić po niemiecku to zajrzyj do mojego power e-booka, który pomógł już ponad 1000 osobom poczuć się pewnie w języku niemieckim.. Forma dla 2. osoby liczby pojedynczej - odrzuca się końcówkę -st od odmiany czasownika w czasie teraźniejszym: Frag!. - po polsku "zjeść" nie jest na końcu zdania.. 8) Hilf mir, bitte!Imperativ to tryb rozkazujący, którego używa się do wyrażenia rozkazu lub prośby.. last month 1 5 Report.Tryb rozkazujący w niemieckim - zasady tworzenia, przykłady użycia tej konstrukcji gramatycznej w zdaniu, a także nagrania, pozwalające osłuchać się z poprawną wymową podanych zdań.. Tematy; .. nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-) Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.. Język niemiecki - liceum.. Dzięki fiszkom tworzenie trybu rozkazującego w niemieckim nie będzie już dla Ciebie problemem..

9.Das Geschirr abwaschen!Pomożecie w trybie rozkazującym?

( Wypij! ). Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania 30 zdań w trybie rozkazującym po niemiecku proszę o jak najszybszą odpowiedż, Pomogłeś studenci uzyskać odpowiedź mu potrzebne.Tryb rozkazujący tworzysz do : 2 os. l.poj, 2 os. lmn.. Trink einen Orangensaft!Tryb rozkazujący w języku niemieckim dotyczy 2. osoby liczby pojedynczej du i mnogiej ihr oraz 3. osoby liczby mnogiej-formy grzecznościowej Sie.. rozwiązane 10 zdan po niemiecku w trybie rozkazujacym 1 Zobacz odpowiedź Odpowiedź 4.2 /5 8 Sandruśśś 1.Geh nach Hause!. 2. osoba liczby pojedynczej ( du - ty) tworzy tryb rozkazujący poprzez utratę końcówki -st a ponadto nie dodajemy zaimka osobowego du: Czasowniki mocne tworzą tryb rozkazujący dla 2. osoby liczby pojedynczej ( du - ty) bez przegłosu:Języki obce Ewelajnss zapytał (a) 16.09.2010 o 16:12 Po j.niemieckim napisz 10 zdan w trybie rozkazującym 0 ocen | na tak 0% 0 0 Odpowiedz Odpowiedzi blocked odpowiedział (a) 16.09.2010 o 16:18 Schreibe die Aufgabe!. Tryb rozkazujący: F a hr ( st) ( du) schnell!Tryb rozkazujący w języku niemieckim Tryb rozkazujący służy przede wszystkim wydaniu polecenia bądź rozkazu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt