Mikołajek streszczenie wizytacja

Pobierz

Marzył, żeby uciec z domu, zarobić pieniądze i zabrać rodziców do kina.Rodzina Mikołajka został zaproszona do wiejskiego domku pana Bongraina - księgowego taty.. Skomentuj.. Gospodarz zdziwił się, że zabłądzili.Mikołajek - główny bohater, uczeń szkoły podstawowej, ma osiem - dziewięć lat.. Rozmowa na temat wyboru rozdziałów.. Mama zauważyła, że jest jakiś zmęczony i "przepracowany".. Wspólne zabawy na podwórku.. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. W skład serii wchodzą teksty powstałe w 1963 r., które były drukowane na łamach czasopisma "Pilote".. Przemeblowanie klasy.. "Mikołajek i inne chłopaki" to utwór stanowiący trzecią część cyklu powieści o przygodach tytułowego Mikołajka - małego chłopca z Francji.. Quiz w Poczekalni.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Osobne wydanie książki ukazało się po raz pierwszy w latach .Mikołajek - René Goscinny, Jean-Jacques Sempé.. W tym mniej więcej czasie, w 1960 roku, zaczęły ukazywać się opowiadania.. Udostępnij.. Mikołajek prosi tatę o rower.. W szkole na lekcji Mikołaj pochwalił się prezentem.. Lekarz nakazał mu leżeć w łóżku i zastosować dietę.10.Mikołajek przyprowadza do domu psa 11.Nowy kolega szkolny - Dżodżo 12.Imieniny mamy i bukiet kwiatów 13.Ludeczka - nowa koleżanka Mikołajka 14.Mikołajek i Alcest palą cygaro 15.Mikołajek .Streszczenie 55. odcinka serialu "Miłość i przeznaczenie" prezentuje się następująco: Mehdi nie chce, by Zeynep szła nocą do pracy, dlatego zamyka drzwi do domu..

"Mikołajek" - streszczenie według rozdziałów 1.1.

W klasie Mikołajka pojawia się fotograf, który ma za zadanie zrobić klasowe zdjęcie.. Otóż do szkoły ma przyjść fotograf i zrobić klasowe zdjęcie.Mikołajek, który miał nocować u Euzebiusza, by uniknąć nieprzyjemności ze strony rodziców, usłyszał to przez otwarte drzwi i wrócił do siebie do domu.. Mikołajek, ku zdziwieniu mamy, odmówił.. Pokłócił się też z mamą.. Tata Mikołajka denerwował się z powodu korków, a potem zgubił drogę.. Sprawdź jak dobrze pamiętasz przygody Mikołajka.Ja mam lekturę ,,Mikołajek i inne chłopaki" i tam pierwszy rozdział to ,, Kleofas ma okulary;;Mikołajek to chłopiec zdawałoby się jakich wiele.. Zdawało się, że chłopiec wie to dokładne, że tyle razy już to przerabiali.. Dzieci nieustannie przeszkadzają.. Nowy uczeń.. Przecież musi wszystkim opowiedzieć, jak było na wagarach.. Przybycie inspektora do szkoły.. Po drodze rozmyślał, co powie mu tata.. Kobieta forsuje je, a .. Uczniowie nazywają go "Rosołem".. Przygotuj się do streszczenia wybranego rozdziału powieści, który najbardziej Cię zainteresował.. Odwiedza go też Alcest, który przynosi czekoladki.. Są bardzo niesforne.. Mikołajek z Alcestem palą cygaro.. "Gratulacje" inspektora.. Wygłupiają się (udają duchy, zakładają worki na głowę).Mikołajek wieczorem zjada bardzo dużo słodyczy..

Chłopcy wymyślali takie zabawy, że obie mamy szybko zakończyły spotkanie chłopców.Mikołajek - streszczenie, plan wydarzeń Streszczenie Opowiadania mówią o życiu Mikołajka - małego Francuza i o jego szkolnych przygodach.

Wyślij zgłoszenie .Spełnienie przez Mikołajka warunku taty., Otrzymanie upragnionego roweru., Rozmowa taty z sąsiadem., Rowerowy wyścig., Powrót taty z zepsutym rowerem.Zdarzenia mają miejsce we Francji, głównie w szkole i domu głównego bohatera książki, Mikołajka.. Bukiet kwiatów dla mamy.. T: Nadajemy znaczące nazwiska bohaterom powieści pt. "Mikołajek".. Wcześniej gospodarz wytłumaczył dokładnie trasę.. Zaproponowała, że jutro zostanie w domu.. Najmilsza pamiątka.. Zgodnie z czasem zakończenia lekcji Mikołajek pojawił się w domu.. Pojawienie się właściciela.. Mały pies w domu Mikołajka.. Doktor nakazuje mu odpoczynek w łóżku i dietę.. Choroba Mikołajka z przejedzenia.. Mikołajek leży w łóżku i czyta książkę o niedźwiadku.. Sprawd ź cofnij dalej .Le Bouillon Rosół Klasa Mikołajka ma nowego wychowawcę, pana Dubon.. Le Football Futbol Mikołajek i jego koledzy szykują się do gry w piłkę nożną.. W szkole zjawia się bowiem fotograf, który zrobi im klasowe zdjęcie.1.. Alcest - przyjaciel Mikołajka, gruby chłopiec, który bardzo lubi jeść.. Rex Reks W drodze do domu Mikołajek znajduje i przygarnia psa, nadając mu imię "Reks".Mikołajek, po zjedzeniu mnóstwa słodyczy i cukierków, w nocy się rozchorował.. 18.Przybycie do szkoły pana inspektora., Rozlanie przez Ananiasza atramentu., Ubrudzenie rąk atramentem przez inspektora i obrócenie sytuacji w żart.Wizytacja 1..

2.WIZYTACJA [łac. visitatio - odwiedziny] streszczenie "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego - streszczenie "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego - streszczenie; Napisz streszczenie fragmentu powieści Joanny Porazi... mikołajek streszczenie; OWI streszczenie "kwiat kalafiora" streszczenie szczegółoweStreszczenie.

Wiadomo tylko, że w domu Mikołajka wciąż nie ma telewizora, więc można przypuszczać, iż to połowa XX w. Mikołajek przyprowadza do domu psa - Reksa.. On a eu l'inspecteur Wizytacja Klasę Mikołajka odwiedza inspektor.. 1.Najmilsza pamiątka Dla dzieci nadszedł ważny dzień.. Najmilsza pamiątka Dla wszystkich dzieci nastał wyjątkowy dzień.. Pomoc taty - buda dla psa.. Tata zapowiedział, że przyniesie to nieszczęście, na co oburzyła się mama.. Na przerwie okazało się, że brakuje żółtej kredki.9.. Ananiasz - pierwszy uczeń w klasie, "pieszczoszek pani", niezbyt odważny, nosi okulary i dlatego nie można go bić.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Niezadowolenie mamy.. Chodzi do szkoły, bawi się z kolegami, wyczynia psoty.. Kłopoty z atramentem.. Odwiedziny w klasie Mikołajka.. Z tego powodu w nocy choruje.. "Mikołajek" - test 1.. Maj_Q_LPS 2 lata temu.. Dokładny czas akcji nie jest znany.. Idę z wizytą do Ananiasza Mikołajek poszedł do domu Ananiasza.. Dżodżo - nowy kolega w klasie Mikołajka.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zrobiło się zamieszanie, na co zdenerwowała się pani i ukazała chłopców.. Mikołajek i inne chłopaki to zbiór krótkich historyjek, z których każda zajmuje jeden rozdział.. Niestety, nie udaje się to.. Streszczenie szczegółowe wszystkich historii opisanych w książce.Streszczenie krótkie..

Opowiadają one o przygodach głównego.mikoŁajek przeło Ŝyły: tola markuszewicz i el Ŝbieta staniszkis spis tre Ści najmilsza pami Ątka 3 zabawa w kowbojÓw 6 rosÓŁ 10 futbol 14 wizytacja 17 reks 21 dśod śo 25 fajny bukiet 29 dzienniczki 33 ludeczka 36 witamy pana ministra 39 pal Ę cygaro 42 tomcio paluch 46 rower 49Mikołajek Test wiedzy z lektury.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt