Przekształć zdania pojedyncze w złożone wstaw przecinki w odpowiednie miejsca

Pobierz

Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegów.. -> Kiedy przebywałam na półkoloniach,Przekształć pary zdań pojedynczych w zdania złożone podrzędnie okolicznikowe, zgodnie z informacjami podanymi w nawiasach.. Błażej zachorował na odrę, więc nie przyszedł do szkoły, nie pisał wypracowania, nie dostał dwói ze sprawdzianu, leżał w domu, jadł pyszny kisiel, bawił się kulkami i nie myślał o szkole.. Dopisz odpowiednie spójniki lub zaimki oraz wstaw przecinki.. Dwa zdania lub równoważniki zdań, które łączą się ze sobą za pomocą spójników, zaimków lub przecinków, tworzą wypowiedzenie złożone.Odczytujemy je jako złożony komunikat, w którym treści pojedynczych zdań mogą się uzupełniać, łączyć ze sobą, a nawet sobie przeciwstawiać.Zdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy. ". Share Share by Katarzyna03.. Question from @Zaklinn97 - Szkoła podstawowa - Polskiprzekształć podne zdania złożone w zdania pojedyncze 2014-06-16 14:34:07 Połącz zdania pojedyncze za pomocą spójników,tak aby powstały zdania złożone współrzędnie.Tam,gdzie trzeba,postaw przecinek.. Rodzaje zdań złożonych współrzędnie: 1.. Ponumeruj zdania składowe i zapisz pytania, na które odpowiadają zdania podrzędne Wciąż naucę piosenkę, którą wczoraj usłyszałem w radiu..

Proszę o szybką odpowiedz.Przekształć zdania pojedyncze w złożone wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.

Zdanie złożone zawiera więcej niż jedno orzeczenie, np.Odyseusz myślał*, że za kilka tygodni* wróci do domu.. W przekształconych zdaniach podkreśl dopełnienia wraz z wyrazami określającymi.. Mama namawiała Zosię do udziału w Konkursie W przekształconych zdaniach podkreśl dopełnienia wraz z wyrazami określającymi.Połącz zdania pojedyncze w zdania złożone.Wstaw przecinki.. c) Mama namawiała Zosię do udziału w konkursie.. :____ ____ : ___:Kiedy.. Udostępnij Udostępnij wg Katarzyna03.. Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wiele kolegów.. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.. Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegów 2.Ułóż zdania złożone odpowiadające podanym wykresom ___ :jakim?. Wstaw przecinki, w odpowiednie miejsca (zdania u góry, na zdjęciu) 2.Wykonaj wykres podanego wypowiedzenia.. 2011-12-30 11:58:18Przekształć pary zdań pojedynczych w zdania złożone podrzędnie okolicznikowe, zgodnie z informacjami podanymi w nawiasach.. Klasa 7 Polski.. Question from @Kinga2212 - Szkoła podstawowa - PolskiNowe Słowa na start!. b) Maciek udowodnił swoją rację.. 1.Przekształć zdania pojedyncze w złożone.. Podczas pobytu na półkoloniach … Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Opublikowany in category Polski, 11.10.2020 >> .. 2010-05-23 20:23:42; W podanych zdaniach złożonych wstaw brakujące przecinki..

Przekształć zdania pojedyncze w złożone.

-Maciek udowodnił swoja rację.. Przykład: "Adrian nie jest zdolny i uczy się słabo.". Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.. spójniki: i, oraz, ni, ani, a, jak.Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.. Možnosti .Rozróżniamy zdania złożone współrzędnie, podrzędnie oraz wielokrotnie złożone.dopasuj wykres do zdania- Położenie jest takie (1), że trudno powziąć jakąś decyzję (2).. - który mnie nie zadowolił - zdanie podrzędne 2:1 - zdanie podrzędnie złożone przydawkowe 1N 2P W zawodach osiągnąłem wynik, który mnie nie zadowolił .Zaznacz na niebiesko wszystkie orzeczenia w poniższych zdaniach.. Polub.. Osadź.. Open the .Typy wypowiedzeń złożonych .. - Mama namawiała Zosię do udziału w konkursie.. Question from @Tomaszwojnowsk - Szkoła podstawowa - PolskiPrzekształć zdania pojedyncze w złożone.. Edytuj elementy.. Maciek udowodnił swoją racje.. Przekształć zdania pojedyncze w złożone.. 2010-03-11 23:36:17Przekształć zdania pojedyścze złożone.. Szybko!1.. Maciek udowodnił swoja racje.. a)podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegów.. Nie przygotowałem się do lekcji.Zdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy.. Postaw (ustnie) pytania o zdania podrzędne.. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca..

"Przekształć zdania pojedyncze w złożone.

Klasa 7 Polski.. -Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegów.. - Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu kolegów.. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegówPrzekształć zdania pojedyncze w złożone.Wstaw przecinki w odpowiednich miejscach.. Następnie przekształć zdania złożone w pojedyncze.. 6, Zeszyt ćwiczeń.. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.". Klasa 7 Polski.. Zadanie.. ŁĄCZNE - Czynności współistnieją ze sobą, czyli występują w jednakowym czasie i przestrzeni.. Zadanie.. - Głoska /sz/ w zdaniachZdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy.. b) Maciek udowodnił swoją rację.. Mama namawia Zosię do udziału w konkursie.. Compartir Compartir por Katarzyna03Zdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy.. Następnie przekształć zdania złożone w pojedyncze.. Proszę o szybką odpowiedz.Przekształć zdania pojedyncze w złożone wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.. c) Mama namawiała Zosię do udziału w konkursie.. Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania Przekształć zdania pojedyńcze w złożone .Podkreśl zastosowane spójniki, Pomogłeś studenci uzyskać odpowiedź mu potrzebne.Zdanie pojedyncze to zdanie, które zawiera jedno orzeczenie, np.Prometeusz stworzył człowieka..

1.Przekształć zdania pojedyncze w złożone.

.1.Przekształć zdania pojedyńcze w złożone.. - Maciek udowodnił swoją rację.. Prosze!. Nie przygotowałem się do lekcji.W podanych zdaniach złożonych wstaw brakujące przecinki.. Podczas pobytu na półkoloniach poznałem wielu kolegów.. Zadanie.. W zdaniu złożonym można wydzielić zdania składowe, czyli zdania pojedyncze, z których zostało utworzone zdanie złożone, np.(1)Odyseusz myślał*, (2)że za kilka tygodni .głoska [r] w zdaniach - Zdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy.. Dopisz odpowiednie spójniki lub zaimki oraz wstaw przecinki.. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej.. Postaw ( ustnie) pytania o zdania podrzędne.. Wymagane logowanie .ZDANIA ZŁOŻONE WSPÓŁRZĘDNIE..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt