Wypracowanie w pustyni i w puszczy klasa 6

Pobierz

Akcja powieści rozgrywa się w II połowie XIX wieku.. CELE:Ostatnią przeczytaną przeze mnie lekturą jest powieść ,,W pustyni i w puszczy''.. polski SP / Klasa 5 polSP / Klasa 6 polSP / Szkoła podstawowa szkoła podstawowa język polski klasa: V/VI autor: Marzena Buszka blog autorki - kliknij Cele lekcji: W tej lekcji: dowiesz się, kim był autor książki, poznasz kilka ciekawostek o książce, przypomnisz…W pustyni i w puszczy TEST.. Martix21 4 lata temu.. 2010-01-06 17:08:16Moim zdaniem po przeczytani lektury pt. 1.Wyobraź sobie,ze przeniosles sie w czasy stasa i nal.. Bohater miał czternaście lat, urodził się w Port-Saidzie.. równiez przezywaz niesamowite przygody w afryce 2.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Przedstawione scenariusze są próbą nowszego spojrzenia na lekturę.. 0 głosów.. Charakterystyka Nel Rawlison, głównej bohaterki powieści H. Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. być wahima 2.6 odp powinno być zmarła w dordze do kairu.. Autor: Monika Rokicka we współpracy z Kołem Naukowym Pedagogiki Teatru i Animacji Kultury z Akademii Pedagogiki SpecjalnejJ.. Staś miał czternaście lat.. Ojciec natomiast był Polakiem.1 W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe 2 Ramowy plan wydarzeń - W pustyni i w puszczy 3 Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy..

Tagi dla tego testu: W pustyni i w puszczy.

Wyślij zgłoszenie .Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Wypracowanie klasowe w pustyni i w puszczy to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Załóż własny blog!,,W Pustyni i w Puszczy"- Henryk Sienkiewicz- Czas i miejsce akcji.. Staś miał czternaście lat.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. "W pustyni i w puszczy" jest powieścią przygodową dla młodzieży, napisaną przez Henryka Sienkiewicza na kilka lat przed śmiercią.Jest to utwór, który ukazując niezwykłe przygody dwojga młodych ludzi, mówi o przyjaźni, odwadze i niezłomności.Właściwa akcja książki dzieje się w latach 80-tych XIX wieku, ale są też .Urodził się 5 maja 1846 r. we wsi Wola Okrzejska na Podlasiu w zubożałej rodzinie ziemiańskiej.. Piotr 28 września 2020 ciekawe a to nie było, że Dinah zmarła n a febre?. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Promocja lektury Henryka Sienkiewicza.. Czytaj całośćHenryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Dominika Grabowska 15 lutego, 2013 język polski , Szkoła podstawowa 2 komentarze Staś Tarkowski , główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy , był z pochodzenia Polakiem.Wypracowanie - Charakterystyka Nel Rawlison, W pustyni i w puszczy..

xd trolek 27 maja 2019W pustyni i w puszczy.

2012-03-12 19:15:58; wypracowanie w pustyni i w puszczy 2010-03-29 13:38:25; Pytania z lektury W pustyni i w puszczy.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Tagi: MENU • W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy - streszczenie • W pustyni i w puszczy - opracowanieW pustyni i w puszczy ( streszczenie ) Rozdział 43 W końcu karawana, obficie zaopatrzona w wodę, owoce, suszone mięso i ogromne ilości placków, wyruszyła w drogę.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .Wypracowanie w pustyni i wpuszczy.. Napiszę mi ktoś wypracowanie na podstawie lektury,,W pustyni i w puszczy " 2011-03-09 06:36:10; Jakie może być wypracowanie z lektury" w pustyni i w puszczy" ?. 13,001 wizyt.. Życzę miłego rozwiązywania.. Quiz w Poczekalni.. Opis testu.. Inne tryby testu.. Lektura z opracowaniem | Henryk Sienkiewicz | Książki \ Lektury szkolne \ Dla klas 4-8 Lektury \ Klasa 6 | Księgarnia EdukacyjnaStaś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy"..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

W 1858 r. rozpoczął naukę w warszawskim gimnazjum realnym, w 1866 r. wstąpił do Szkoły Głównej najpierw na… Całe wypracowanie → Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - Najciekawsza przygoda bohaterów - plan opowiadaniaW pustyni i w puszczy.. Czas akcji.. Udostępnij.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Są to bardzo barwne postacie, godne bliższej uwagi i poznania.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Był blondynem o niebieskich oczach.klasa: 6 - 8 SP, 1-4 SPP zasoby: zdjęcia, prezentacja, filmik, materiał do ćwiczeń.. Podaj swoje imię: 1.Przed porwaniem Staś i Nel mieszkali w ?. Jest to opowieść o dwójce przyjaciół, którzy zostają porwani przez grupę Arabów.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. Rozwiąż test.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Staś, jadąc na Kingu, patrzył d.. Chciałabym pokrótce scharakteryzować tych .. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. - Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" - W Pustyni i w Puszczy (ćwiczenie po lekcji)Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Była Francuzką..

W pustyni i W puszczy" Test dla klas piątych.

Jest to książka pełna niesamowitych i niebezpiecznych przygód dwójki dzieci, ich bliskich oraz ludzi, których spotykają na swojej drodze.. W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .Głoska W i W' w zdaniu.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Rozwiąż test!a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Geneza powieści "W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd.. Uważam tak, gdyż to właśnie w XIX wieku różne europejskie państwa rywalizowały o wpływy w Afryce i zakładały kolonie.Propozycje scenariuszy do opracowania lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza w kl. piątej Praca z powieścią obejmuje 5-godzinny cykl tematyczny.. SCENARIUSZ NR 1 Temat: Znajomość lektury "paszportem" do Afryki.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Podczas tej wyprawy powstały "Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nimStaś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt