Bohaterowie opowieści z narnii karta pracy

Pobierz

Wzbudza respekt, jednak jest łagodny.. Ustalenie, które postacie są złe, a które można uznać za dobre (zadanie 1. z karty pracy nr 1 "Mieszkańcy Narnii").. ZADANIE 2.. Cecha Znaczenie cechy Bohater literacki i sytuacja, w której ta cecha się ujawniła PRZYKŁAD ambitny stawiający przed sobą wysokie wymagania; dążący do ich realizacji np.OPOWIEŚCI Z NARNII - KARTA PRACY Drogi Uczniu!. Faun zaprasza ją na podwieczorek, wyznaje, że chciał ją złapać na rozkaz królowej 6.. Przebieg zajęć.. Poświęca swoje życie i ratuje przed śmiercią z rąk Czarownicy Edmunda.. Prócz tego potwory-podwładni Białej Czarownicy i fauny - lud Aslana.. 11.Karty pracy 59 Klucz do wicze 66 Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza 73 Faworytka dziewczt 73 Scenariusze lekcji 73 Karty pracy 79 Klucz do wicze 82 Clive Staples Lewis Lew, czarownica i stara szafa 86 Ba jako tsknota 86 Scenariusze lekcji 87 Karty pracy 96 Klucz do wicze 10376% Plan wydarzeń "Opowieści z Narnii.. Lew, czarownica i stara szafa".Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Łucja przekonuje fauna, by ją wypuścił, wraca przez szafę do .EnterxD.. Zapisz przykłady marzeń, o których opowiadają baśnie i opowiadania fantastyczne.Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Tematy prac klasowych z opowieści z narnii..

Oprócz: Tematy prac klasowych z opowieści z narnii.

Aresztowanie Tumnusa.. Ta karta pracy nie sprawi Ci większych problemów, bo krótko omówiliśmy zagadnienie, szykując się do robienia lapbooków.. Uczniowie pracują w parach.. Dziewczynka przechodzi do Narnii, krainy wiecznej zimy i spotyka fauna, pana Tumnusa 5.. Lew, czarownica i stara szafa".. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Wypisz elementy świata przedstawionego w przytoczonym fragmencie Opowieści z Narnii.. Niedowierzanie rodzeństwa w opowieść Łucji.. Uczniowie oglądają fragment filmu "Opowieści z Narnii" - scena śmierci i zmartwychwstania Aslana.. Na początku nie wierzy swojej siostrze Łucji w opowieści o Narnii, ale zmienia zdanie, kiedy widzi ją na własne oczy.Za swoje zasługi w obaleniu Białej Czarownicy zostaje okrzyknięty bohaterem.Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to historia czworga rodzeństwa, które odnajduje tajemnicze państwo zamieszkałe przez mityczne stworzenia i mówiące ludzkim głosem zwierzęta.. Rozmowa Edmunda z Królową Narnii.. scenariusz W 80 dni dookoła świata.pdf.. Zwiedzają budynek, trafiają na pusty pokój z wielką szafą 3.. Na to zadanie przeznaczyłam dwie jednostki lekcyjne, ale dla niektórych grup było to stanowczo za mało..

Rodzeństwo Pevensie to bohaterowie realistyczni, którzy przedostają się przez drzwi starej szafy ...

"Opowieści z Narnii.. Polecenie: Podziel się swoimi spostrzeżeniami z czytania lektury, a później wypełnij tabelkę: Opowieści z Narnii to ciekawa lektura, ponieważpozyskujący wiedzę poprzez zmysł wzroku, spostrzegawczy i usystematyzowany (symbol - łuk i. kołczan ze strzałami) Wybawca Narnii - sprawozdawca; inteligencja językowa; uczeń przyswajający wiedzę dzięki.. Scenariusz lekcji j - Tajemniczy Ogród.doc.. W 80 dni dookoła świata.doc.. Wejście czwórki rodzeństwa do Narnii poprzez szafę.. Gdy u oycie wszystkie karty, otrzymacie odpowied na postawione pytanie.. Piotr Pevensie jest najstarszy z rodzeństwa.. Niektórzy uczniowie postanowili dokończyć pracę w domu.Plik Opowieści z Narnii piszemy zaproszenie.doc na koncie użytkownika Shakma • folder Karty pracy • Data dodania: 15 lut 2010Katalog Katarzyna Majchrzak, 2015-02-05 Piekary Śląskie Język polski, Sprawdziany i testy "Opowieści z Narnii" test ze znajomości lektury.Charakterystyka bohaterów Bohaterowie realni.. Bohater to starszy człowiek, którego cechy takie jak: oziębłość, chłód, obojętność można wyczytać z jego twarzy: "Oziębłość natury zmroziła jego stare rysy .Opowieści z Narni - Swięty Mikołaj wg ,,Opowieści z Narnii" - Relacje przestrzenne.. Wizyta w Narnii Łucji i Edmunda.. testy z Ani z Zielonego..

Niestety bajkową krainą od stu lat rządzi zła Czarownica, która spowiła Narnię wieczną zimą.- karta pracy.

w 80 dni dookola swiata - test.doc.. 9.Bohaterowie "Lwa, czarownicy i starej szafy" Aslan - król i potężny władca Narnii, który występuje jako Wielki Lew.. Spotkanie z Tumnusem w Narnii.. Lew, Czarownica i Stara Szafa" 65% Aslan przedstawienie postaci oraz opis najciekawszej sceny z lektury "Opowieści z Narnii.. Za swoje zasługi w obaleniu Białej Czarownicy zostaje okrzyknięty bohaterem.3.. Ebenezer Scrooge - bohater główny, człowiek w podeszłym wieku, w chwili rozpoczęcia się akcji utworu jest właścicielem kantoru, prawdopodobnie jest bogaty.. Lew, Czarownica i stara szafa".. "-"Słownik terminów literackich"-karta pracy, słowniczek nazw cech, polecenia dla grup, gwiazda cech opisu PRZEBIEG LEKCJI I Faza wstępna ( ok .Scenariusz lekcji podsumowującej rozważania na temat adaptacji filmowej powieści C.S. Lewisa "Opowieści z Narnii.. Łucja wchodzi do środka 4.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:KARTA PRACY ZADANIE 1.. Lew, Czarownica i stara szafa" (lektura obowiązkowa) - karta pracy 1, plik: -opowiesci-z-narnii-lew-czarownica-i-stara-szafa-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-1.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!. - Opowieści z Narnii - Opowieści z Narnii - wejście do NarniiBohaterowie.. zmysłowi słuchu, elokwentny, skupiony na słowach i dźwiękach (symbol - tron)trzy karty (wycite ze s. 31), które bdzie uk ada na planszy podzielonej na dwa pola (s. 96): pole kryteriów pierwszorzdnych (czyli bardzo wanych) i pole kryteriów drugorzdnych (czyli mniej wanych)..

Karta pracy Bohaterowie naszych lektur Uzupełnij tabelę na podstawie znajomości treści lektur obowiązujących.

Użytkownicy szukali również w .. "Opowieści z Narnii.. Dopasuj odpowiednie przyimki do obrazków.Opowieści z Narni rodziały 6. i 7.. Istota lekcji polega na połączeniu znajomości treści filmu z ćwiczeniem w redagowaniu recenzji filmu (ćwiczenie jest tylko punktem wyjścia do samodzielnego zredagowania recenzji).Karta pracy 1: 5b Materiały do samodzielnej nauki: 6a Materiały do samodzielnej nauki: 6b Materiały do samodzielnej nauki: 7 Karta pracy 1 Karta pracy 2 Karta pracy 3 Karta pracy 4 Karta pracy 5 Karta pracy 6 Karta pracy 7 Karta pracy 8: 8: WOS: 8 Na piątek 20.03.2020 - do obejrzenia i zapoznania się materiał ze stronyScenariusze do Opowiesci z Narnii.doc.. Postaci: -Edmund -Łucja -Zuzanna -Piotr - pan Profesor -gosposia - matka 4 rodzeństwa -Czarownica -karzeł -faun Tumnus -wilki -pan i pani bobrowie -lis -lew Aslan -Feniks.1.Bohaterowie: Piotr Pevensie jest najstarszy z rodzeństwa.. Po zmartwychwstaniu bierze udział w bitwie i pokonuje Białą Czarownicę raz na zawsze.. Mieszkańcy NarniiTak było w przypadku "Opowieści z Narnii", kiedy uczniowie w zespołach trzyosobowych tworzyli zasady gry, planszę, pionki i przebieg gry.. Tajemniczy Ogrod.doc.. Sami decydujecie, ile kart po oy na kadym z pól.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. .-indywidualna ,praca w grupach oraz z całą klasą ŚRODKI DYDAKTYCZNE: - ilustracje postaci przygotowane przez dzieci-lektura S.C. Lewisa "Opowieści z Narnii.. Zaproponuj trzy własne cechy.. S. Lewi s "Katarynka" Bolesław Prus "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz "Mikołajek" Rene Goscinny, J. J. Sempe "Marzenie" Joanna Kulmowa .. Karta pracy - sprawozdanie z wydarzenia; Karta pracy - reportaż .2.. "Latarnik" Henryk Sienkiewic z "Opowieści z Narnii" C.. Lew, Czarownica i Stara Szafa" 67% Charakterystyka Edmund'a Pevensie "Opowieści z Narnii.. Następnie nauczyciel pyta, czy potrafią wskazać inną postać, która umarła, a potem powróciła do życia., starając się na razie uniknąć słowa "zmartwychwstanie"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt