Napisz opis pana kleksa

Pobierz

.Opis nauki w Akademii pana Kleksa, Dzień w Akademii pana Kleksa rozpoczynał się bardzo wcześnie.. Ma zwichrzoną brodę , która barwą przypomina czarną smołę.. Nos zajmuje większą część profesora , jest bardzo ruchliwy przekrzywiony, w prawo lub w lewo w zależności od pory roku.. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Szanowny panie profesorze!. bardzo pilne, proszę!. Nauczyciel jest średniego wzrostu , ale nie wiadomo czy jest gruby , czy chudy ponieważ cały tonie w swoim ubraniu .Oczy pana Kleksa są , niewielkie ,przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.. Pod nosem ma długie i sztywne wąsy koloru pomarańczowego.. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem .Napisz opis pana Kleksa.. Pan Kleks nosi na sobie szerokie spodnie , które kiedy wieje silny wiatr wyglądają jak balon.Przydatność 75% Charakterystyka Pana Kleksa.. Wykonanie.. Pan Kleks jest niezwykłym nauczycielem uczącym w niezwykłej akademii .. Jak wygląda Adaś?. Napisz w dwóch zdaniach.. Na początek przygotuj ogromny rondel, wrzuć do niego trzy kwarty pomarańczowych szkiełek.. Uczy się w akademii.Opis Pana Kleksa.. Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę..

Wymień trzy najważniejsze i napisz, w jakich sytuacjach się o nich dowiadujemy.Streszczenie krótkie.

Zespoły redagują wspólnie krótki opis lub charakterystykę Kleksa, wzbogacając go oprawą plastyczną.. :(Pomóżcie!. 2011-11-22 16:57:26 Wiecie jaki napisać krótki opis wyglądu pana Kleksa z ''Akademi pana Kleksa '' ?. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. c) Faza podsumowująca 1.. Przynoszę odpowiedni fragment, ozdobny papier i model eksponatu.. Nos zajmuje większą część profesora , jest bardzo ruchliwy przekrzywiony, w prawo lub w lewo w zależności od pory roku.. bardzo proszę o pomoc!. Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. aa i praca ma być ładna, ponieważ pani od polskiego jest wymagająca!Przepisy pana Kleksa i IVa Na lekcjach języka polskiego omawiamy obecnie bardzo ciekawą lekturę jaką jest " Akademia pana Kleksa".. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Głównym bohaterem tej książki jest Adam Niezgódka.. Pan Ambroży ma bardzo pogodne i miłe usposobienie.Opis Pana Kleksa Głównym bohaterem książki Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks .. Jakie ma cechy charakteru?. Kim jest narrator powieści?. Głowę porasta gęsta, rozwichrzona czupryna.. Założyciel Akademii potrafi gotować z kolorowych szkiełek, powiększać różne przedmioty i leczyć chore .Większą część twarzy pana Kleksa zajmuje nos, przekrzywiony na prawo lub lewo zależnie od pory roku, na którym tkwią srebrne binokle..

Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Opis Ambrożego kleksa (,,akademia Pana Kleksa ") 2011-05-10 17:28:34 Na której stronie jest opis pana Kleksa ?

Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowegoPrzepis na zupę pomidorową pana Kleksa.. Jest średniego wzrostu.. ja chodzę do 1 gim i już nie pamiętam tej lektury.. Jest to historia dwunastoletniego, niesfornego, rudego Adasia Niezgódki, który zostaje umieszczony w tytułowej akademii wraz z dwudziestoma trzema innymi chłopcami - wszyscy o imionach zaczynających się na literę A.. Pan Kleks nosi na sobie szerokie spodnie , które kiedy wieje silny wiatr wyglądają jak balon.Akademia pana Kleksa - książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę i wydana w 1946 roku.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. Pan Kleks różni się od innych ludzi przyzwyczajeniami.Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. Oczy pana Kleksa są niczym dwa świderki i patrzą przenikliwie na rozmówcę.. Następnie dosyp garstkę białego proszku i .Opis Akademii Pana Kleksa Akademia przedstawiona w utworze Jana Brzechwy to fantastyczne, niezwykłe miejsce, w którym uczniowie przyjemnie spędzają swój czas.. Nos zajmuje większą część profesora , jest bardzo .Chciałabym opisać lekturę pod tytułem - "Akademia Pana Kleksa '.. tysia123; 12.03.2011 Pan Kleks to postać fantastyczna .. Akademia Pana Kleksa opowiada o Ambrożym Kleksie, który ma swoją akademię..

Profesor prowadzi bardzo ciekawe lekcje, a nauka przeplata się cały czas z zabawą.Opisy GG (10775) Programowanie (16050) Programowanie Webowe (3300) Programy Komputerowe (115868) ... Wymyśl i napisz opowiadanie twórcze rozpoczynające się od zdania: ... jak masz książkę to to wszystko jest w rozdziale,,Osobliwość pana Kleksa'' fan realu odpowiedział(a) 14.12.2015 o 20:16 Y..

Nauczyciel dzieli uczniów na grupy 3-4-osobowe.. Na twarzy ma pełno kolorowych piegów, które daje swoim uczniom za dobrą naukę lub bohaterskie czyny.. 2.Napisz dalsze losy cudownego guzika ( Pana Kleksa ) .. Oczy pana Kleksa są , niewielkie ,przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.. Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami.. Włosy ma wszystkich kolorów tęczy, a bujną brodę czarną jak smoła.. Uczniowie czytają na forum klasy napisane i samodzielnie zilustrowane opisy.. "Akademia Pana Kleksa" to literackie arcydzieło napisane przepiękną polszczyzną, okraszone uroczymi ilustracjami Doroty Prończuk.. Podaj jego imię i nazwisko, opisz, co działo się z nim, zanim zostął przyjęty do Akademii.. Zainspirowani jego interesującymi przepisami kulinarnymi stworzyliśmy klasową książkę kucharską z naszymi autorskimi przepisami i przepisami pana Kleksa.. Sprawozdanie, opis krajobrazu, kartka z dziennika pokładowego, program odczytu, zaproszenie na uroczysty wykład, opis eksponatu.. List do pana Kleksa w imieniu wybranego bohatera lektury.. Do niezwykłej szkoły - Akademii pana Kleksa - mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, trafia Adaś Niezgódka, chłopiec którego prześladuje pech.W szkole jednak okazuje się niezwykle zdolny i w krótkim czasie zostaje ulubieńcem profesora - uczestniczy w przygotowaniu potraw z kolorowych szkiełek, przygląda się leczeniu chorych sprzętów, udaje mu się .6.. Składniki:-trzy kwarty pomarańczowych szk iełek, - garstka białego proszku, - trochę wody, - wymalowane zielone grochy, - kilka płomyków świec.. to dla mej młodszej siostry.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę "A".. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy.. Mieni się ona wszystkimi barwami tęczy.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. Napisz dalsze losy cudownego guzika ( Pana Kleksa ) .. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza - uczonego szpaka .• Streszczenie "Akademii pana Kleksa" w pigułce (z video) • Akademia pana Kleksa - bohaterowie • Akademia Pana Kleksa - opracowanie • Opis nauki w Akademii pana Kleksa • Opis poszukiwania skarbów • Historia Mateusza • Opowieść o Akademii pana Kleksa - główny wątek powieści • Czas i miejsce akcji "Akademii pana .Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks.. Wyprawa pana Kleksa.. 2010-05-12 19:06:19OPIS PANA KLEKSA ~~~~~ Ambroży Kleks jest to bohater główny i tytułowy, nauczyciel i wychowawca chłopców z Akademii.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę "A".. Pan Kleks nosi długie wąsy koloru pomarańczy i wspaniałą gęstą brodę, czarną jak smoła.Szczególną osobliwość stroju pana Kleksa stanowią kieszenie, których ma niezliczoną ilość..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt